Libor Neumann

28.6.2015

Zabere to jen 8 min času

DNES BYCHOM TADY NEBYLI…

Výstižný začátek a hlavně dobrý konec. V tomto bodě bychom mohli celou referenci ukončit, ale rád bych se rozpovídal, protože to stojí za to.

Vybudoval jsem firmu, která se zabývá tradičním českým řemeslem. Mám sklárnu. Při zakládání firmy jsem udělal pár strategických chyb, kterých jsem si nevšiml až do chvíle, kdy mne začaly dobíhat.

Postavil jsem novou sklárnu a začal foukat sklo. V roce 2014, jsem byl ve stavu, kdy jsem nemohl spát. Ve firmě vládl zmatek, já neměl kontrolu nad lidmi. Začal jsem být velmi tolerantní a peněz bylo čím dál tím méně. Vztahy v mém okolí byly napjaté. Takové to dusno. Lidé byli „přepracovaní“, ale peněz stále ubývalo. Tento zmatek mne velmi unavoval a já nedokázal prosadit své názory. Byl jsem ve stavu, kdy jsem přestal věřit sám sobě, pociťoval jsem beznaděj a nikdo jiný nechtěl vzít za nic zodpovědnost. Nezbylo mi nic jiného, než mediální vysvětlení „sklářství v česku upadá“.

Co to je opravdová zodpovědnost, jsem se dozvěděl až na první konzultaci, kterou jsem si objednal u firmy Litecom. Tato konzultace mi měla pomoci v tom, dát věci do pořádku. Byl to těžký úkol, poněvadž nad námi visel zdvižený prst banky, která hrozila insolvencí.

Na konzultacích jsem zažil nemálo chvil, kdy jsem se potil až na ........, nebylo to někdy moc příjemné přijímat pravdu. Našel jsem si opravdové příčiny mého úpadku a své chyby napravil. Chci říci, že pomoc Litecomu je finančně náročná, ale velmi účinná, my jsme nelepili mé potíže dalšími půjčkami, našli jsme opravdové příčiny a prostě jsme je odstranily. Musel jsem začít u sebe, a potom jsem mohl napravovat ostatní. Nakonec jsem se naučil a zavedl účinné manažerské nástroje proto, abych se příště do takové situace již nedostal.

Díky spolupráci s panem Orálkem z Litecomu i dnes mohu foukat sklo. Dnes se na to dívám s nadsázkou, protože už vidím věci, které se kolem mne dějí. Řídím lidi, kteří se před tím jevili jako neřiditelní. Každý měsíc vydělám více, než potřebuji, a proto mohu splácet díru, kterou jsem v minulosti vytvořil. Obrat jsem zvýšil o 100% a bez změny počtu pracovníků, bez jakýchkoli slev a dokonce jsem zdražil. Povedlo se mi odvrátit hrozbu konkurzu. Bez Litecomu bychom tu dnes již nebyli.

Zlepšil jsem svou komunikaci, vztahy a to nejen v práci, ale i doma a to považuji za to nejcennější, v čem mi pan Orálek pomohl.

Tuto službu doporučuji všem, kteří chtějí v životě věci zvládnout, všem těm, kteří chtějí, aby jejich práce měla smysl, všem těm, kteří se nechtějí smířit s menšími či většími kompromisy. Prostě těm, co chtějí vyhrát.

Tato spolupráce byla tvrdá, ale měla skutečné a velké výsledky. Celému Litecomu děkuji za jeho srdečný a nekompromisní přístup při mém restartování:).

V Habrech dne 19.5.15

Libor Neumann
NH Glass s.r.o.
Mob: 603 145 674
Email: libor.neumann@gmail.com