Kamil Jeneš, DiS.

6.10.2015

Zabere to jen 8 min času

REFERENCE PRO LITECOM

Jmenuji se Kamil Jeneš a podnikám ve stavebnictví. Podnikat jsem začal, protože jsem chtěl dosáhnout více, než řadový zaměstnanec stavební firmy a to jak s hlediska mých pracovních výsledků, tak z hlediska životní úrovně. Nikdy bych nevěřil jak složité může být plnit si své plány.

Na začátku roku 2014 jsem byl osloven společností Litecom s.r.o. a souhlasil jsem, že se potkám s paní Orálkovou a že se na mne a moje podnikání pořádně „podívají“:).

Já si vůbec nemyslel, že podnikat, řídit firmu a vést lidi může být takový problém. V době když jsem s Litecomem začínal, moji zaměstnanci mne neposlouchali, nechtělo se jim pracovat, neplnili co slibovali. Těžko jsem se s nimi domlouval. Začal jsem se dostávat do časového presu a nevěděl co dříve. Byl jsem přepracovaný a peněz mi zůstávalo stále méně. Už jsem se dostával do stavu, kdy jsem začal věřit, že to jinak v podnikání a v životě být nemůže. Prostě firma nešla tak, jak já jsem chtěl.

S Pepou Orálkem jsme se do mě pustili v únoru 2014. Postupně jsem si přicházel na pravé příčiny mých nezdarů s řízením lidí, začal jsem i zjišťovat důvody vzdoru mých zaměstnanců a k mému překvapení jsem vždy chybu našel u sebe. Většinou ta chyba byla uschována v tom nejzazším koutě mé mysli:), takže najít ji nám s Pepou někdy dalo zabrat. K mému překvapení jsem zjistil věci, které jsem věděl, ale tak nějak jsem je již neviděl.

Když jsem si dával do pořádku svoje podnikání, začal jsem nacházet nepořádek i v mých osobních věcech a tak jsem je začal dávat do pořádku taky.

Díky spolupráci mám dnes lepší výsledky, jsem tvrdší, nedělám tolik kompromisů. Moje schopnost tvořit efektivní organizaci se také zlepšila. Dívám se na podnikání a situace v něm tak, jak jsou. Všeobecně jsme jako firma expandovali.
Nejvíce si vážím toho, že vím, že existuje Pepa a Míša, kteří mi dokážou ukázat realitu, rozšířit moje hlediska na různé problémy a pomoci mi k tomu, že mám v životě větší klid.

Dnes vím, že stát se krátkozrakým je velmi snadné a udržet si nadhled je velmi náročné. Já jsem díky Litecomu schopen rozpoznat krátkozraká řešení a dokážu si zachovat nadhled. S Pepou to není jednoduché, i já jsem ho chtěl párkrát zabít, ale on umí dovést člověka k výsledku. Sice to bolí, ale za ten výsledek to stojí. Určitě do toho běžte!

V Jinačovicích 17.09.15

Kamil Jeneš, DiS.

Zednictví Jeneš, s.r.o.
605 714 780
info@zednictvi-jenes.cz
www.zednictvi-jenes.cz