Martina Pluháčková

23.7.2015

Zabere to jen 6 min času

 

MŮJ RESTART

Asi víte jaké to je, když několik let něco děláte a najednou Vám dojde „šťáva“…. Jmenuji se Martina Pluháčková, jsem z Brna a už 10 let prodávám hodinky a módní doplňky. Moje firma Manilla s.r.o., vlastní výhradní zastoupení pro značku Invicta.

Těch 10 let podnikání, kdy jsem pracovala velmi tvrdě a šla poctivě a nekompromisně za svým cílem, uplynulo velmi rychle. Práce mne přestávala bavit a já začala pochybovat o budoucnosti svého podnikání. Docházela mi energie a v té chvíli, asi před rokem jsem se rozhodla, že s tím stavem musím něco udělat. Byly pouze dvě možnosti, dělat věci pořádně nebo vůbec.

Na internetu jsem našla firmu Litecom s.r.o., pročetla jsem si jejich články a reference, připadlo mi, že pokládají dobré otázky, které mne nutili k zamyšlení. Ještě chvíli jsem je testovala a pak svolila ke schůzce a následně ke spolupráci.

V té době moje firma nějak běžela, výkony podřízených byly nedostačující, byla jsem na ně moc „hodná“. Vydělali jsme si tak na přežití, bylo to, jak se říká, na hraně. Neměla jsem před sebou cíle, na které bych se těšila, a vše se dělalo pouze z nutnosti. Chyběla mi energie směrovat firmu kupředu a navíc mne čekaly nutné mimořádné investice. Ztrácela jsem jistotu a začala o sobě trochu pochybovat. S touto formou jsem prostě firmu dobře řídit nemohla.

Pan Orálek je svérázný člověk, moc se se mnou nepáral, hned od první chvíle jsem pochopila, že pouze na mne závisí úspěch naší spolupráce. Toto uvědomění, bylo pro mne velmi cenné, poněvadž jsem se ke konzultacím a tréninku postavila zodpovědně.

Narovnávala jsem věci v mé firmě i v mém životě a cítila, jak se mi vrací elán. Pan Orálek za mne nic neudělal, ale poslal mne dostatečnou rychlostí správným směrem. Jeho osobní přístup a jednaní „ne v rukavičkách“, mělo efekt.

Našla jsem nový smysl v podnikání, nalezla směr, kterým jsem se vydala. Pozvedla jsem firmu na novou úroveň. Podřízené i sebe jsem vybičovala k vyšším výkonům. Dnes mám mnoho energie a firmu rozvíjím, získala jsem jistotu a přitvrdila svůj postoj k výsledkům. Obrat firmy je 1,5 krát větší oproti obratu ve stejném období minulému roku. Vytvořila jsem si rezervy pro další rozvoj. A z práce mám zase radost.

Služba Litecomu byla velmi efektivní, strávili jsme s panem Orálkem pouze pár hodin a výsledky jsou opravdu vidět.

Díky Litecomu jsem získala ještě jedno důležité uvědomění, že mohu zase věřit podobným firmám, které chtějí pomoci. A dnes vím, když tuto práci dělají profesionálové, tak opravdu mohou pomoci a já jsem ochotná jejich pomoc přijmout.
Moje doporučení, pokud nechcete v životě tápat, nechte si pomoci, mějte pevné nervy a věřte, že Litecom za Vás nic neudělá:)

Díky 

V Brně 23. 7. 15

Martina Pluháčková
Manilla s.r.o.
martina@manilla.cz
604612203