Koučink

Koučování je v dnešní době velmi populární, tváří se jako novinka, ale v podstatě je koučink velmi starý, však se podívejte, kdy se konaly první olympijské hry, a myslím, že se koučink používal dávno před tím. Koučink je způsob, jak přimět jedince zvládnout různé věci v životě.

Koučováním zvyšujeme schopnosti jedince. Nejedná se o radu nebo tip, jedná se o souhrn akcí, které dovedou člověka k danému cíli. Ať je cíl vzdálený, nebo krátkodobý, ať je to velká věc, nebo maličkost, ať se jedná o oloupání cibule, nebo stavbu výrobního podniku.

Koučováním se mohou zabývat lidé, kteří v oblasti, kterou koučují, dosáhli cíle a byli úspěšní. Pokud kouč tenisty viděl někdy někoho hrát tenis, tak sám stěží může prosadit u svého svěřence, že musí dát každý den 1 000 úderů. Teorie je pouze jedna část úspěchu.

Koučink majitele firmy, vedoucí ke zlepšení stavu firmy, se zabývá podnikáním svěřence v všech částech. Jedna z částí firmy je management. Ke zvládání řízení firmy, je používán manažerský trénink.

Osobně se zabývám podnikáním v celém rozsahu, proto koučuji majitele k zlepšení celé firmy, nebo těch částí, které jsou nefunkční.

Sjednat schůzku